СОНГИНОХАЙРХАН ДҮҮРГИЙН ЕБС-ЫН СПОРТ БҮЖГИЙН ӨСВӨР ҮЕИЙН АВАРГА ШАЛГАРУУЛАХ ТЭМЦЭЭН БОЛЖ ӨНДӨРЛӨЛӨӨ.

Нийслэлийн Сонгинохайрхан дүүргийн ЕБС-ын спорт бүжигийн өсвөрийн үеийн  аварга шалгаруулах тэмцээн 2014 оны 04 дүгээр сарын 12 -ны өдөр 65-р  сургуулийн хурлын танхимд явагдаж, 8-н сургуулийн   168 гаруй тамирчид өсвөр-1.2  Хүүхэд- 1.2  Залуучууд гэсэн насны ангилалаар оролцож оюун ухаанаа  авхаалж самбаагаа сорин өрсөлдсөнөөс: 

 

Өсвөр-1 охид 2001-2002 /12-13 нас/ :
1-р байрт  Д.Номин-Эрдэнэ –Ирээдүй цогцолбор- 82- р сургууль
1-р байрт Б.Гоомарал - Ирээдүй цогцолборын 2-р баг
2-р байрт  Б..Надинцэцэг –Ирээдүй цогцолбор- 82- р сургууль
2-р байрт Э.Энхтуяа - Ирээдүй цогцолборын 2-р баг
3-р байрт  Э.Энхжин  - 65-  р сургууль
3-р байрт Б.Батнасан -  65-  р сургууль

Өсвөр- 2 охид 1999-2000 /14-15 нас/:
1-р байрт  А.Оюунгэрэл –Ирээдүй цогцолбор- 82- р сургууль
1-р байрт Э.Болорзаяа - Ирээдүй цогцолборын 2-р баг
2-р байрт Б.Түмэнзаяа - 9- р сургууль
2-р байрт Э.Болорзаяа - 9- р сургууль
 3-р байрт  Э.Надинзаяа  - 106-  р сургууль
3-р байрт Ч.Мөнсайхан -  106-  р сургууль
Өсвөр-1 хос 2001-2002 /12-13 нас/ :
1-р байрт  Т.Билгүүн – Гуа-Үжин клуб
1-р байрт Х.Эрдэнэцэцэг - Гуа-Үжин клуб
 2-р байрт  М.Мөнхгэрэл –Ирээдүй цогцолбор- 82- р сургууль
2-р байрт Б.Ган-Эрдэнэ - Ирээдүй цогцолборын 82- р сургууль
3-р байрт  Л.Бадамжав  - 65-  р сургууль
3-р байрт Э.Энжин -  65-  р сургууль
Өсвөр- 2 хос 1999-2000 / 14-15  нас/ 
1-р байрт А.Төгөлдөр  –62- р сургууль
1-р байрт Х.Болор-Эрдэнэ - 62- р сургууль
2-р байрт Б.Түмэнзаяа -12 - р сургууль
2-р байрт Э.Болорзаяа -12 - р сургууль
3-р байрт  Н.Ганбаяр  - 65-  р сургууль
3-р байрт Л.Хулан -  65-  р сургууль
Хүүхэд- 2 охид  2003 -2004 /10-11 нас/ :
1-р байрт О.Ауужин  – Ирээдүй цогцолборын /83- р сургууль
1-р  байрт Х.Энхжин - Ирээдүй цогцолборын /83- р сургууль/
2-р байрт С.Анхбаяр -65-  р сургууль
2-р байрт Б.Тэмүүжин -65-  р сургууль
3-р байрт О.Ану-Үжин   - 67-  р сургууль
3-р байрт Э.Эрмүүлэн -  67-  р сургууль
Хүүхэд- 1  охид  2005 -2006 / 8-9  нас /:
1-р байрт Ч.Өлүүндарь  – Ирээдүй цогцолборын /83- р сургууль/
1-р  байрт Б.Надин-Эрдэнэ - Ирээдүй цогцолборын /83- р сургууль/
2-р байрт  Б.Ариунболор - Ирээдүй цогцолборын /83- р сургууль/
2-р байрт Б.Нямаа - Ирээдүй цогцолборын /83- р сургууль/
3-р байрт Ж.Мичидмаа  - Ирээдүй цогцолборын /83- р сургууль/
3-р байрт Б.Эрдэнэзаяа -  Ирээдүй цогцолборын /83- р сургууль/
Хүүхэд- 1  хос  2005 -2006 / 8-9  нас /:
1-р байрт Х.Эрдэнэцогт  –  /62- р сургууль/
1-р  байрт Б.Хүслэн - /62- р сургууль/
2-р байрт  Н.Ган-Эрдэнэ- Ирээдүй цогцолборын /83- р сургууль
2-р байрт Б.Азжаргал - Ирээдүй цогцолборын /83- р сургууль/
3-р байрт Б.Гэрэлт-Од  - Ирээдүй цогцолборын /83- р сургууль/
3-р байрт Э.Түмэнжаргал -  Ирээдүй цогцолборын /83- р сургууль/
Хүүхэд- 2 хос  2003 -2004 /10-11 нас/ :
  1-р байрт Д.Номин-Эрдэнэ  – Ирээдүй цогцолборын /83- р сургууль/
1-р  байрт Э.Бадрал - Ирээдүй цогцолборын /83- р сургууль
2-р байрт  Б.Төгөлдөр - Ирээдүй цогцолборын /83- р сургууль/
2-р байрт Б.Цэрэнханд -  Ирээдүй цогцолборын /83- р сургууль/                      
3-р байрт Э.Тамир   - Ирээдүй цогцолборын /83- р сургууль/                       
3-р байрт А.Хулан -  Ирээдүй цогцолборын /83- р сургууль/                      
Залуучуудын латин  1996- 1998 /16-18 нас/
1-р байрт Э.Жавхлантөгөлдөр  –  /65- р сургууль,
1-р  байрт Н.Хонгорзул - /65- р сургууль/
2-р байрт  Ц.Эрдэнэ-Очир -  /9- р сургууль/
2-р байрт Б.Түмэнзаяа -  /9- р сургууль/                      
3-р байрт Б.Ууганбаяр  -  /42- р сургууль/                     
3-р байрт А.Ням-Очир-   /42- р сургууль/  тус тус эхний гуравт орж   алт, мөнгө, хүрэл медаль  дипломоор шагнуулж, Байгуулагын дүнгээр 1-р байрт Г.Цааганцоож захиралтай Ирээдүй цогцолбор сургууль. 2-р байрт Ч.Хишигмаа захиралтай 65- р сургууль. А.Батжаргал захиралтай 62-р сургууль шалгарч Цом алт.мөнгө хүрэл медаль Өргөмжлөл мөнгөн шагналаар шагнаж урамшуулав.