НИЙСЛЭЛИЙН СОНГИНОХАЙРХАН ДҮҮРГИЙН ЗАСАГ ДАРГА М.ЧИНБОЛДЫН НЭРЭМЖИТ"999-ШАТАРЧИН ӨНӨР БҮСИЙН ТЭМЦЭЭН БОЛЖ ӨНДӨРЛӨЛӨӨ.

Нийслэлийн Сонгинохайрхан дүүргийн  Засаг дарга М.Чинболдын нэрэмжит “999 шатарчин ” өсвөр үеийн аварга шалгаруулах Өнөр бүсийн тэмцээн 2014 оны 03 сарын 15- нд  Ирээдүй цогцолбор 1-р бага сургууль дээр 5 насны ангилалаар явагдаж, 7 багийн 600 гаруй шатарчид оюун ухаанаа сорин өрсөлдсөнөөс :

 

8 хүртэлх насны ангилалд:
Эрэгтэй                                                                           Эмэгтэй

1-р байрт Б. Анар  / 2-р бага сургууль  /                  1-р байрт Х. Энхжин /  3-р  сургууль /

1-р байрт Э. Азжаргал /3-р  сургууль /                     2-р байрт  Т. Наранцолмон/1-р сургууль /

3-р байрт Намжилсүрэн / 1-р сургууль                    3-р байрт  Б. Цэнд- Аюуш /1-р сургууль/

4-р байрт Э. Энхмэнд / 1-р  сургууль /                      4-р байрт  Д.Ундрам / Ир. ц 1-р сургууль/

5-р байрт Б. Шинэбаяр /3-р сургууль /                      5-р байрт Г.Т эмүүлэн /Ир.ц 1-р сургууль/

9-10 насны ангилалд :

Эрэгтэй                                                                            Эмэгтэй

1-р байрт Л.Адъябазар/ Ир. ц 2-р сургууль /           1-р байрт Н.Нандинцэцэг / Ир.ц 2-р сургууль 

2-р байртЭ.Ган-Эрдэнэ /Ир.ц 1-р сургууль/             2-р байрт А.Энхцолмон /Ир.ц 1-р  сургууль/

3-р байрт Г.Ананд  /Ир.ц 2-р сургууль /                     3-р байрт Э.Саруулцэцэг  /Ир.ц2-р сургууль/

4-р байр М.Эвсанаа /Ир.ц 2-р сургууль /                 4-р байрт Б.Гэгээнсайхан Ир.ц 1-р сургууль/

5-р байрт М.Энх-Амар /Ир.ц 3-р сургууль/               5-р байрт Э.Маралмаа /3-р бага сургууль/

11-12 насны  ангилалд :
Эрэгтэй                                                                            Эмэгтэй

1-р байрт  М.Мөнхлхагва/Тольт                                    1-р байрт П.Цэнгүүнбаяр /Ир.ц 3-р сургууль/

2-р байрт Х.Бат-Эрдэнэ /Ир.ц 2-р сургууль/             2-байрт Б.Бужинлхам /Ир.ц 3-р сургууль/

3-р байрт Б.Шинэбаяр  /Ир.ц 2 -р сургууль/             3-р байрт М.Бүжинлхам /Ир.ц 3-р сургууль/

4-р байрт Э.Эрдэнэбаяр  Ир.ц 2-р сургууль /         4-р байрт М.Марал  /Ир.ц 1-р сургууль /

5-р байрт   Бат-Ирээдүй /Ир.ц 2 -р сургууль/           5-р байрт О.Оджаргал  /ИР.ц1-р сургууль/

13-14 насны ангилалд :

Эрэгтэй                                                                             Эмэгтэй

1-р байрт Х.Болд /Ир.ц 1-р сургууль /                       1-р байрт А.Үүрцолмон / Ир.ц 1-р сургууль/

2-р байрт Б.Төрбат /Ир.ц 1-р сургууль /                   2-р байрт Б.Анужин  /Ирц.2-р сургууль/

3-р байрт Б.Наранбат /Тольт  /                                  3-р байрт Х.Нинжцэцэн  /Ир.ц 1-р сургууль/

4-р байрт Б.Шинэмянган /Ир.ц 1-р сургууль /        4-р байрт С.Дэлгэртуяа /Ир.ц 1-р сургууль  /

5-р байрт Б.Булгантамир /Ир.ц 2-р сургууль/         5-р байрт Ц.Ундрах  / Ир.ц 1-р сургууль/
 

15-18 насны ангилалд :
Эрэгтэй                                                                            Эмэгтэй

 1-р байрт С.Сүхбат/Ирц 1-р сургууль /                  1-р байрт М.Батцоож /Ир.ц 2-рсургууль/

 2-р байрт У.Гэрэлт/ Ир.ц 2 -р сургууль  /                2-р байрт.Н.Нямаа /Ирц.2-р сургууль /

 3-р байрт Ч.Батбаяр  /Ирц 1-р дунд/                      3-р байртБ.Намуун  /Тольт сургууль /

 4-р байртА.Дөлгөөн  /Ир.ц 1-р сургууль/                4-р байрт Ч.Жавзандулам/Ир.ц 1-р сургууль 

5-рбайрт Б.Төрболд Ир.ц 2-р сургууль/                  5-р байрт Т.Бямбацэцэг/Ир.ц 1-р сургууль/

тус тус эхний 5-р байрт шалгарч, дүүргийн аварга шалгаруулах тэмцээнд оролцох эрхээ авлаа.